leczenie jaskry warszawa - An Overview
leczenie jaskry warszawa - An Overview
Blog Article
Współczesna medycyna oferuje kilka rodzajów zabiegów przeprowadzanych w przypadku, kiedy pacjent nie może być poddane leczeniu farmakologicznemu. Odpowiednią metodę dobierze lekarz po konsultacjach i szczegółowym zapoznaniu się z konkretnym przypadkiem pacjenta. W Przychodni i Szpitalu Okulistycznym Retina oferujemy kompleksowe wsparcie w terapii – jeśli więc szukasz pomocy w leczeniu jaskry w Warszawie, zapraszamy na wizytę. Nasi specjaliści przeprowadzą dokładną diagnostykę, ocenią stopień zaawansowania choroby i dobiorą odpowiedni sposób leczenia, w zależności od stopnia zaawansowania problemu i indywidualnych czynników.
Martyna eight lata temu Polecam szpital w łodzi Moja mama leczyła tam jaskrę, naprawdę miejsce godne polecenia a przede wszystkim świetna opieka lekarska. Odpowiedz
Po zabiegu pacjent powinien mieć zapewniony transportation prywatny (nie komunikacją miejską) z dorosłą osobą towarzyszącą.
Kolejny zabieg, ostatnio coraz bardziej popularny, to zabieg kanaloplastyki polegający na poszerzeniu naturalnej drogi odpływu z oka. W stanach bardzo zaawansowanej jaskry, w celu ratowania oka i widzenia przeprowadza się ECP, czyli operację z użyciem endoskopu. ECP wykonuje się aby zmniejszyć ilość wody produkowanej przez oko i tym samym obniżyć ciśnienie. Jest to bardziej precyzyjna i delikatniejsza metoda niż, stosowane niekiedy, cyklodestrukcja laserowa lub przymrażanie, które uszkadzają oko bezpowrotnie.
W tej samej placówce można też poddać się trabekulektomii ze wszczepieniem implantu iStent – koszt również wyniesie 6000zł. Operacyjne leczenie jaskry z zastosowaniem implantu drenującego wykonuje też dr Romuald Jankowski, który swoich pacjentów przyjmuje w gabinetach w Legnicy oraz Lubinie.
Niezależnie od tego, czy ciśnienie wewnątrzgałkowe jest wysokie, czy normalne, leczenie jaskry warszawa leczenie jaskry polega na obniżaniu ciśnienia wewnątrzgałkowego. Dlatego, ciśnienia wewnątrzgałkowego stanowi ważny parametr diagnostyczno-terapeutyczny i pozwala monitorować stan jaskry.
Przez 24 godziny po znieczuleniu nie można kierować pojazdami mechanicznymi, obsługiwać niebezpiecznych urządzeń ani pić alkoholu.
Badanie OCT pozwala bardzo precyzyjnie zmierzyć grubość nerwu wzrokowego i porównać ją do wartości uznawanych za normę. Stosunkowo często nerw wzrokowy widoczny na dnie oka ma budowę, która wydaje się nieprawidłowa. W tym przypadku prawidłowy wynik badania OCT pozwala na wykluczenie jaskry. Badanie pola widzenia to badanie, które trwa kilkanaście minut i wymaga od pacjenta dużo skupienia.
Irydektomia laserowa: przy pomocy bardzo precyzyjnego lasera robi się minimalny otwór w tęczówce. 10 otworek usprawnia wymianę cieczy między przednią i tylną komorą gałki ocznej.
Leczenie jaskry wtórnej uzależnione jest od jej przyczyny, a rodzaj zabiegu zawsze musi być dobrany do konkretnego przypadku medycznego.
Bardzo często ten zabieg skutecznie powstrzymuje articleępy jaskry. Należy jednak pamiętać o tym, że oko po takim zabiegu powinno być regularnie kontrolowane przez specjalistę – zrobiony otwór jest tak niewielki, że czasem samoistnie zarasta i zabieg należy powtórzyć.
Operacja jaskry nie poprawia widzenia. Jej zadaniem ma być zmniejszenie ciśnienia w oku i tym samym spowolnienie procesu uszkodzenia nerwu wzrokowego. Niektóre zabiegi operacyjne niestety mogą powodować pogorszenie widzenia. Dlatego zawsze należy dobrać zabieg do konkretnego przypadku.
Siateczka beleczkowania przypomina sito, zbudowane z beleczek tworzących warstwy z większymi i mniejszymi przestrzeniami, przez które ciecz wodnista wypływa z oka.
Oko ulega powiększeniu, przybiera białawo-niebieskawe zabarwienie oraz wykazuje intensywny światłowstręt, nadmierne łzawienie i zaciskanie powiek. Choroba zagraża widzeniu i wymaga niezwłocznego leczenia.